Jaki kredyt wybrać?

Jaki kredyt wybrać? - Wybieramy optymalny kredyt

Kredyt na wakacje - dobry czy zły pomysł. ·

|

Każdego roku tuż Nowym Roku większość z nas zaczyna snuć plany na temat zbliżających się wakacji. Co jednak zrobić gdy nie dysponujemy odpowiednimi środkami finansowymi? Odpowiedź jest bardzo prosta, można sięgnąć po kredyt, z którego opłacimy długo oczekiwany wyjazd. Najprawdopodobniej w celu uzyskania środków na wyjazd sięgniemy po typowy kredyt gotówkowy. Oczywiście w grę może wchodzić także pożyczka wszystko jest uzależnione od tego, jaka kwota pieniędzy jest nam potrzebna. 

Na samym początku naszej walki o udane wakacje musimy się zastanowić, gdzie chcemy zaciągnąć kredyt. Jeżeli jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami pozytywnej historii kredytowej bez obaw możemy złożyć wniosek do dowolnego banku lub też SKOKu. Pamiętajmy także o tym, że w tym przypadku będziemy musieli do niego dołączyć także zaświadczenie o zarobkach, lub przedstawić wyciąg z konta. Ostatnią opcją może być natomiast pożyczka na oświadczenie, którą otrzymać możemy na podstawie podanych przez nas osobiście informacji, dotyczących formy zatrudnienia oraz wysokości zarobków. W taki sposób możemy uzyskać średnio kilka tysięcy złotych, a taka suma wystarczy już nawet na zagraniczny wyjazd dla całej rodziny. Wszystko się uda pod warunkiem, że nasze nazwisko nie figuruje w rejestrach z mało zachęcającymi adnotacjami. 

A jeśli bank odmówi…
Bez wątpienia wizja zbliżającego się dużymi krokami wyjazdu jest bardzo miła, pod warunkiem że jesteśmy dla banku wiarygodnymi klientami. Co jednak zrobić gdy daleko nam do płynności finansowej. W tym przypadku ciekawą alternatywą może być oferta różnego typu firm finansowych. Mają one w porównaniu z placówkami bankowymi mają one znacznie prostsze procedury i łatwiejsze do przejścia weryfikacje. Przede wszystkim większość firm nie bada historii kredytowej. Przez to nawet osoby posiadające spore zadłużenie mogą liczyć na pewien zastrzyk gotówki. Tak naprawdę wszelkie warunki formalne w przypadku takiego produktu jak pożyczka pozabankowa ograniczają się tylko i wyłącznie do wysłania odpowiedniego wniosku koniecznie przez osobę pełnoletnią. Nie szczególnie zwraca się uwagę w poszczególnych parabankach na wysokość zarobków czy formę zatrudnienia, jednak należy pamiętać o tym, że wysokość pierwsze pożyczki o jaką może się ubiegać nowy klient firmy finansowej jest znacznie niższa niż kolejne. W związku z tym, jeżeli już zdecydujemy się na takie rozwiązanie, musimy wybrać parabank udzielających odpowiednio wysokich pożyczek. Ogólnie mówiąc parabanki bardzo chętnie pożyczają pieniądze, bez względu na to jakie ma być ich przeznaczenie.

Jak więc widzimy zawsze mamy jakieś logiczne wyjście, w sytuacji gdy potrzebna nam jest dodatkowa gotówka na wakacje. Zastanówmy się jednak, czy taki cel jak urlop jest odpowiednim uzasadnieniem dla zaciągania pożyczki. Na pewno jest to dobry powód. Pamiętajmy o tym,że ciągła praca sprzyja frustracji i spadkowi wydajności, co w żadnym zawodzie nie jest pożądane. Nawet muszą pożyczać pieniądze na wyjazd, nie zmarnujemy ich pod warunkiem, że odpowiednio wypoczniemy a także nabierzemy sił do dalszej pracy. Jest to bardzo istotny element życia każdej pracującej osoby i nie wolno go zaniedbywać. Zaplanujmy jednak wydatki tak, aby nie wydać więcej niż zaplanowaliśmy, żeby przypadkiem po wakacjach nie okazało się, że będziemy musieli zacząć pracę na dwóch etatach, a to na pewno nie jest łatwe. W pierwsze kolejności rozpatrujmy także propozycje banków, a dopiero potem skupmy się na poszukiwaniu innych rozwiązań. Jednak kredyty zaciągane w instytucjach bankowych cechują się najmniejszym stopniem ryzyka.

Comments Closed