Jaki kredyt wybrać?

Jaki kredyt wybrać? - Wybieramy optymalny kredyt

Banki stosują coraz bardziej zadziwiające metody promocji by przyciągnąć Klientów. Oferują specjalnie dedykowaną lokatę dla nowożeńców. Oferta jest tym bardziej kusząca gdyż oprocentowanie w najlepszym okresie 2013 wynosiło ponad 7 %. W chwili obecnej inne banki również oferują tego typu ofertę. Jest ich jednak zdecydowanie mniej a samo oprocentowanie tego typu lokaty oscyluje na poziomie 4 %. Tutaj znajdziecie najwyższe oprocentowanie lokat w bankach w Polsce, wejdź a w kilka sekund będziesz wiedzieć gdzie ulokować swoje oszczednosci.

Dedykowanie lokaty bankowej dla tak wąskiej grupy Klientów jakimi są nowożeńcy jest praktyką rzadko stosowaną przez banki. Instytucje finansowe z reguły dzielą Klientów na starych i nowych. Atrakcyjnie oprocentowanie lokat dedykują zaś główne nowym Klientom. W roku 2013 oprocentowanie wynoszące niemal 7 % było naprawdę bardzo wysokie. Pod wpływem światowej gospodarki ten sam bank oferujący rok temu tak atrakcyjne warunki lokaty dla nowożeńców, obniżył oprocentowanie do 4 % w skali roku. Czyni to ofertę jednak bardzo atrakcyjną. Zwłaszcza, że większość lokat bankowych tradycyjnych oferowanych w tym banku posiada oprocentowanie na poziomie 3,3 %.

Bank zapomniał jednak wspomnieć, że oprocentowanie proponowane przy tej lokacie jest zmienne. Wysokość oprocentowania bardzo atrakcyjnego pułapu niemal 7 % może drastycznie spać do pułapu 5 %. Rzeczywiście tak się stało. Ci, którzy zdecydowali się na początku 2013 roku na dwuletnią lokatę dla nowożeńców dzisiaj mogą liczyć na zaledwie 4 %. Warunkiem jaki należało spełnić decydując się na ten produkt bankowy był staż małżeński. Mogli z niego skorzystać wyłącznie Ci nowożeńcy, którzy po ślubie byli nie dłużej niż 3 miesiące. Lokatę można zaś było zakładać dopiero od kwoty 3000 zł.

Piszemy o tym, ponieważ produkty oszczędnościowe rzadko kiedy dedykowane są pod tak dokładnie sprecyzowaną grupę Klientów. Jak była już mowa banki z reguły dzielą konsumentów na nowych i starych. Banki oferując nietypowe lokaty częściej sięgają po promocje. Oferują na przykład telefon czy pakiet produktów.

Banki wiedza jednak doskonale jak trafić do Klientów. Każdy z nas lubi być wyróżniony, a wysokie oprocentowanie lokat z pewnością jest czynnikiem determinującym jej wybór. Nietypowych produktów oszczędnościowych można wymieniać całkiem sporo. Są to między innymi konta oszczędnościowe dedykowane rodzicom chrzestnym. Klienci mają więc całkiem spory wybór. Można też przypuszczać, że lokaty dedykowane nowożeńcom to nie pierwsza i nie ostatnia próba przyciągnięcia nowych Klientów zupełnie nietypową usługą. Zawsze trzeba jednak dokładnie porównać oferty proponowanych lokat.

thebestasthmaremedies.com stop-infections.net

Comments Closed