Jaki kredyt wybrać?

Jaki kredyt wybrać? - Wybieramy optymalny kredyt

Czym się różni karta kredytowa od kredytu gotówkowego? ·

|

W przypadku nagłej sytuacji, kiedy potrzeba pieniędzy są różne sposoby na zdobycie pieniędzy i pożyczenie ich od banku. Wyróżniają się przede wszystkim kredyty gotówkowe oraz karty kredytowe. W obu przypadkach możemy zapożyczyć się w banku, aby kupić produkt lub usługę. Skoro jednak obie mają te same cele, czym te usługi się różnią? Wejdź na http://www.okasa.pl/ i znajdź szybką pożyczkę gotówkową

Karta kredytowa

Karta kredytowa jest kartą niezwykle podobną do płatniczej. Posiada również podobne możliwości wypłacania pieniędzy z bankomatu, płacenie w sklepach oraz ma konto internetowe, co pozwala płacić przez internet za pomocą numeru karty, robienie przelewu. Kwota wydana jest jednak pożyczką od banku, którą należy spłacić.

Taka karta ma określony limit zadłużenia, który jest zależny od określonej w czasie podpisywania umowy sumy. Istnieją również takie bez limitu, ale są to szczególne wypadki. Zadłużenie widoczne jest na koncie osobistym w internecie. Można je spłacać co miesiąc w całości lub tylko w minimalnej wymaganej przez bank kwocie. Nie dostajemy, jak w przypadku kredytu gotówkowego, harmonogramu spłat zadłużenia.

Dodatkowo, karta kredytowa posiada okres bezodsetkowy, co oznacza, że jeśli klient spłaca zadłużenie w tym terminie, nie zostaną naliczone dodatkowe opłaty. Jeśli jednak przekroczy się określony termin, odsetki są znacznie większe niż w przypadku kredytu gotówkowego.

Kredyt gotówkowy

W przypadku kredytu gotówkowego pieniądze pożycza się jednorazowo i od razu klient otrzymuje harmonogram spłat z odsetkami, które nalicza się od pierwszej raty. Ratę można przekroczyć i wpłacić od razu więcej pieniędzy lub spłacić całą sumę, jak w przypadku karty kredytowej. Rata nie oznacza jednak tego samego, co minimalna spłata zadłużenia.

Choć karta kredytowa ma okres bezodsetkowy, przy pożyczaniu większych kwot bardziej opłaca się skorzystać z kredytu gotówkowego. Odsetki są naliczane od pierwszej raty, ale odsetki te nie są tak duże, jak w przypadku karty kredytowej, kiedy przekroczy się wyznaczony przez bank termin braku odsetek.

Karta kredytowa jest dobra na drobniejsze wydatki, które z pewnością klient będzie mógł spłacić w przeciągu miesiąca, ale na większe wydatki banki proponują odpowiednie kredyty gotówkowe.

Comments Closed