Jaki kredyt wybrać?

Jaki kredyt wybrać? - Wybieramy optymalny kredyt

Pożyczki bez zbędnych procedur są ofertami dostępnymi szeroko, które spotykamy zarówno w firmach pożyczkowych, jak też w bankach. Dużo banków, jak i firm pozabankowych deklaruje swoje pożyczki jako osiągalne w bardzo łatwy sposób bez zbytecznych procedur, niemniej jednak czasami okazuje się, że owe zbędne procedury kształtują w naprawdę odmienny sposób.

Co się kryje pod pojęciem minimum formalności?

W życiu nie spotkamy się z sytuacją, że formalności nie będzie od początku do końca, że kredyt uzyskamy, nie okazując, chociażby dokumentu osobistego, na piękna gębę. Minimum procedur winno zostać zatrzymane, nie ulega wątpliwości, że dla nas jest najakuratniej, jak oczekuje się od nas jak najmniej. Fundamentalną formalnością jest doniesienie dowodu tożsamości, który pozwoli na weryfikację naszej tożsamości oraz danych. Odstępstwa od tego warunku występują jedynie w wypadku umów zawieranych elektronicznie on-line, wtedy dowód może być zastąpiony przelewem autoryzacyjnym. Co więcej, od czasu do czasu występuje konieczność weryfikacji nie jednego, ale dwóch dokumentów tożsamości, z których drugim może być np. paszport czy też legitymacja emeryta rencisty.

Przeszłość finansowa i kredytowa

Przeszłość kredytowa jest analizowana z zamiarem oceny naszej wiarygodności kredytowej i jest nadzwyczaj ważnym składnikiem przy jej określaniu. Nie musimy w związku z tym dawać jakichkolwiek dokumentów, albowiem kluczowe są tutaj informacje dostępne w rejestrze BIK. Jeżeli zależy nam na uzyskaniu najlepszych warunków kredytowania, to możemy na to wpłynąć, dbając o swoją przykładną historię kredytową przez punktualne spłaty zaciągniętych pożyczek.

Udokumentowanie zarobków

Udokumentowanie dochodu wynika z niezbędności weryfikacji naszej zdolności kredytowej opartej o analizę dochodów i jest częścią procedury pożyczkowej. Udokumentowanie to jest wykonalne także przez oświadczenie swoich zarobków. Akcesoryjnym składnikiem nieodzownym do ustalenia zdolności kredytowej jest także deklaracja wydatków, jakie ponosimy, składana w formie oświadczenia.

Z jakich przyczyn może przybyć formalności?

Ilość formalności, które są potrzebne celem pozyskania pożyczki gotówkowej, może być różna. Pożyczki bez zbędnych procedur mogą okazać się nie do końca ich pozbawione w wypadku firm, które bank może poprosić o kopie dokumentów rachunkowych, bądź PIT czy zaświadczenia o niezaleganiu ze składkami z US i ZUS, lecz zdarza się to bardzo rzadko i firmy z reguły w tych kwestiach mogą złożyć oświadczenie.

Podsumowanie

Ewentualność otrzymania pożyczki bez zbędnych procedur zależy zwłaszcza od nas samych, ale również od informacji na nasz temat osiągalnych w BIK, tego, czy wnioskujemy jako firma, czy osoba fizyczna oraz od indywidualnego podejścia banku. Banki działają w ramach określonych przez prawo bankowe i mogą przystać tylko na niewielkie odstępstwa. Dlatego poszukiwania atrakcyjnej propozycji, gdzie nie będziemy narażeni na wiele formalności, najprawidłowiej jest zacząć od naszego banku, który zdoła nam najszybciej zaproponować uproszczoną procedurę.

Comments Closed