Jaki kredyt wybrać?

Jaki kredyt wybrać? - Wybieramy optymalny kredyt

Decydując się na zaciągnięcie kredytu gotówkowego powinniśmy dokładnie zapoznać się ze wszystkimi dodatkowym kwestiami z którymi będzie związane nasze zobowiązanie. Jest wiele kwesti które są bardzo istotne przy wyborze odpowiedniej oferty kredytowej. Niektóre banki niestety mogą zaskoczyć nas mało przyjemnymi dla nas haczykami więc warto dokładnie zapoznać się z umową cennikiem oraz ofertą banku.

Oferta banku

Pierwsza kwestia o jaką powinniśmy zapytać to możliwość negocjowania oprocentowania naszego kredytu. Oczywiście będzie to możliwe w banku w którym jesteśmy już klientem, inne banki raczej nie zdecydują się na takie negocjacje. Różnica nie będzie duża jednak w skali kilku lat może okazać się naprawdę korzystna.

Jaki kredyt możemy wziąć

Oczywiście maksymalna wysokość zadłużenia jest indywidualna dla każdego klienta. Zależy ona przede wszystkim od wysokości naszych dochodów a także od zdolności kredytowej. Jednak najniższa kwota jaką możemy pożyczyć to z reguły 500 złotych a najwyższa możliwośc sięga nawet 100 tysięcy złotych. Dlatego zaciągając kredy powinniśmy dokładnie przemyśleć to na co chcemy przeznaczyć pieniądze i ile tak naprawdę potrzebujemy.

Okres kredytowania

Bardzo ważny jest również okres na jaki chcemy zaciągnąć kredyt. To od czasu kredytowania w dużej mierze zależy wysokość odsetek. Im kredyt jest wyższy tym wyższe sa również odsetki tawet jeżeli zdecydujemy się na maksymalny czas kredytowania. Dlatego warto przemyśleć czy faktycznie będziemy zdolni do tego aby spłacać zaciągnięty kredyt.

Promocje

Wiele banków oferuje swoim stałym klientom promocyjne oferty kredytowania, jednak nie zawsze jest to związane z niższymi kosztami. Warto dokładnie przeanalizować wymagania jakie stawia przed nami bank oraz zapoznać się z regulaminem oraz cennikiem banku który powinien być dołączony do podpisywanej przez nas umowy. Często bank wymaga od nas dodatkowych kwestii takich jak np. ubezpieczenie które może pokryć obniżone w promocji warunki kredytu. A często nawet może się okazać że korzystniejsze będzie wzięcie kredytu bez promocji.

Zgoda współmałżonka

Na polskim rynku jest wiele kredytów które bez problemu możemy zaciągnąć bez zgody swojego współmałżonka. Wówczas kredyt będzie spłacał tylko kredytobiorca. Jeeli jednak zaniecha tego obowiązku należność zostanie wyegzekwowana z jego dóbr osobistych. Współmałzonek może być pociągnięty do tej odpowiedzialności jeżeli wspólnie prowadzili działalność gospodarczą, a drugi współmałżonek zaciągną kredyt na rozwój firmy.  

Comments Closed