Jaki kredyt wybrać?

Jaki kredyt wybrać? - Wybieramy optymalny kredyt

Bank Pekao- największy w Polsce Bank uniwersalny.

Jednym z większym banków uniwersalnych jakie mamy w Polsce jest Bank Pekao. Został on utworzony jako spółka akcyjna. Jego Głowna siedziba znajduje się w Warszawie przy ulicy Grzybowskiej. Prezesem banku jest Luigi Lovaglio. Bank założono w 1929 roku w formie państwowego banku komercyjnego, a jego formą prawną jest spółka akcyjna. Bank ma o kilku lat swoje notowania na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Jest on również pod kontrolą UniCredit. Grupę banku PKO S.A. współtworzą zarówno instytucje niefinansowe jak i finansowe. Oferta banku jest kierowana zarówno do instytucji jak i do klientów indywidualnych. Grupa kapitałowa składa się z kilku spółek zależnych. Około 40% akcji banku należy do UniCredit, zaś reszta akcji należy do pozostałych inwestorów. Bank jest aż trzykrotnym zwycięzcą Złotego Bankiera w kategorii Innowacja za płatności mobilne PeoPay, za wielowalutową kartę oraz za biometryczna metodę uwierzytelniania korporacji. Bank ma na swoim koncie jeszcze cała masę wartościowych nagród w różnych dziedzinach. Bez wątpienia jest to jeden z lepiej działających i bardziej popularnych banków jakie mamy w Polsce. Ma na swoim koncie wielu bardzo zadowolonych z usług klientów.

Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski, czyli PKO Bank Polski.

Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski jest jednym z banków uniwersalnych. Jego siedziba znajduje się w Warszawie przy ulicy Puławskiej 15. Bank został założony w 1948 roku. Obecnie jest to największy bank uniwersalny jaki mamy w Polsce. obecnie jego prezesem jest Zbigniew Jagiełło. Znalazł się w notowaniach Global 2000 magazynu Forbes, gdzie zajął 623 miejsce w rankingu największych na świecie przedsiębiorstw. Bank zajmuje się obsługą małych i średnich przedsiębiorstw, osób fizycznych, a także wielkich korporacji. W banku pracuje ponad 25 tysięcy pracowników. Jest to bank jaki jest pod kontrolą Skarbu Państwa, który jednoczesne jest jego największym udziałowcem. Jego udziały stanowią prawie 30% wszystkich udziałów banku. Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski nie należy do znanych pojęć. Wiele osób w ogóle nie wie o jego istnieniu. Mimo to bank od lat jest na polskim rynku i wszystkim znany jest jako PKO Bank Polski.

Nordea Bank- szwedzki bank.

Kolejnym z banków uniwersalnych jest szwedzki Nordea Bank. Bank działa na terenie północnej Europy. Głowna siedziba mieści się w Sztokholmie. Bank został stworzony poprzez połączenie fińskiego banku Merita, szwedzkiego banku Nordbanken, norweskiego banku Christiania Bank oraz duńskiego Unibanku. Połączenie banku zaczęło się w 1997 roku i skończyło trzy lata później. Bank ma swoją siedzibę również w Polsce. Na całym świecie bank posiada aż 700 oddziałów i zatrudnia około 32 tysiące pracowników. Od banku zależnych jest kilka innych spółek i holdingów. W Polsce Nordea Bank istnieje jako Nordea Bank AB SA, którego siedziba mieści się w Trójmieście i Łodzi. W Łodzi mamy Nordea Operations Centre. Bank ten zajmuje się obsługiwaniem bankowości. Oddziały znajdujące się w Gdyni i Gdańsku zajmują się obsługą IT. W obu lokalizacjach łącznie pracowało 1800 osób. Bardzo dużo jak na trzy placówki. Do 2014 roku do grupy Nordea w Polsce należało kilka spółek. Były nimi Nordea Bank Polska, Nordea polska Towarzystwo Ubezpieczeń na życie, Nordea Finance Polska i Nordea Powszechne Towarzystwo Emerytalna, a także Nordea Otwarty Fundusz Emerytalny. Akcje tychże spółek obecnie ma PKO Bank Polski. Nabył je wszystkie w 2015 roku.

anxietytreatmethods.com/ambien anxietytreatmethods.com/valium

Comments Closed