Jaki kredyt wybrać?

Jaki kredyt wybrać? - Wybieramy optymalny kredyt

Konsolidacja to połączenie kilu kredytów w jeden większy i choć faktycznie to rozwiązanie posiada coraz więcej zwolenników posiada ono zarówno wady jak i zalety, sprawdź je szczegóły na dobragotowka.com.pl. Po konsolidację sięgamy z dwóch różnych powodów. Pierwszy powód to, że nie radzimy sobie ze spłatą dotychczasowych kredytów, im więcej ich zaciągamy tym gorsza jest nasza kondycja finansowa aż w końcu może się okazać że przestajemy sobie radzić ze spłatą rat, wówczas konsolidacja może być dobrym rozwiązaniem z uwagi na to, że głównym założeniem konsolidacji jest obniżenie miesięcznej raty. Drugim powodem dla którego Polacy decydują się na konsolidację jest wygoda bądź też inaczej utrzymanie porządku. Spłacanie kilku różnych kredytów z których każdy płatny jest w różnych terminach może być dla nas wielki obciążeniem i utrudnieniem przez co często przestajemy panować nad tymi kredytami. Zanim jednak zdecydujemy się na konsolidację kredytu powinniśmy dobrze przeanalizować swój domowy budżet i sprawdzić czy konsolidacja jest dla nas faktycznie najlepszym rozwiązaniem.

Zalety konsolidacji

Konsolidacja jest kredytem po który często sięgamy w kryzysowej sytuacji. Jednak dużą zaletą tego rozwiązania jest to że kilka mniejszych zadłużeń możemy połączyć w jedno mniejsze dzięki czemu będziemy spłacać tylko jedną ratę a nie kilka. Co więcej suma wszystkich spłacanych dotychczas kredytów jest większa niż nowa rata kredytu konsolidacyjnego, a zatem będziemy płacić tylko jedną ratę miesięczną, przy tym jeszcze niższą. Dla wielu osób konsolidacja jest ratunkiem przed spiralą finansową w która wpadamy zaciągają c jeden kredyt po drugim bez wcześniejszego przeanalizowania.

Wady konsolidacji

Konsolidacja posiada także swoje wady które odstraszają nas często od podjęcia decyzji o konsolidacji. Do wad tego kredytu zaliczamy to, że nowy okres spłaty zadłużenia będzie znacznie dłuższy, często z 12 miesięcznego zadłużenia powstaje zadłużenie które musimy spłacać przez 36 miesięcy. Inną wada jest to, ze rośnie kwota którą musimy spłacać, rata miesięczna owszem jest niższa jednak płacimy więcej, gdyż dłuższy okres kredytowania to także większe odsetki. Konsolidacja wiąże się także z wieloma dodatkowymi opłatami a także ustanowieniem zabezpieczenia hipotecznego.

Comments Closed