Jaki kredyt wybrać?

Jaki kredyt wybrać? - Wybieramy optymalny kredyt

“Potrzebuję pieniędzy!” – zakrzyknął niemal każdy z nas w pewnym momencie życia. Nie ulega wątpliwości, że stosunkowo często zdarzają się momenty, w których nasz domowy budżet wymaga znacznej reperacji, czy to ze względu na wydatki wywołujące uśmiech na naszych twarzach, takie jak wyjazd za granicę czy spełnienie marzeń w inny sposób, czy to w sytuacji, w której musimy włożyć bardzo dużo pieniędzy w rzeczy niezbędne do godnej egzystencji. Na co by nie były znaczne pieniądze potrzebne, bardzo często rozważamy dwie opcje: kredyty gotówkowe z “normalnego” banku albo dużo łatwiejsze do otrzymania pożyczki pochodzące z nieco mniej pewnych źródeł, takich jak parabanki. Przed podjęciem decyzji na temat sposobu otrzymania znacznej kwoty warto przeanalizować wszystkie “za” i “przeciw” obu opcji.

Jak dostać kredyt?

Kredyty gotówkowe w bankach nie są przesadnie łatwe do otrzymania, ale nie znaczy też, że zaciągnięcie ich jest niemożliwe dla przeciętnego zjadacza chleba. Ważna jest tutaj nasza zdolność kredytowa. W skrócie rzecz ujmując, aby mieć większe szanse na pożyczenie pieniędzy z banku, nasze dochody muszą znacznie przeważać nasze regularne wydatki w taki sposób, abyśmy mieli możliwość spłaty określonej sumy co miesiąc. Ważne jest przy tym zaświadczenie pracodawcy na temat naszych zarobków. Istnieje jednak także opcja dla pracujących w innej formie – jeśli twoje wynagrodzenie jest przekazywane ci na podstawie umowy o dzieło lub umowy zlecenie, nie musisz się bać, bowiem istnieje opcja na kredyty gotówkowe bez zaświadczenia o zarobkach. Kwota jest wtedy odpowiednio niższa, ale w wielu przypadkach może śmiało wystarczyć na realizację celów, marzeń czy koniecznych wydatków. Kolejną sprawą jest nasza historia kredytowa. Bank zwraca uwagę na to, jak zachowywaliśmy się w przeszłości – jeśli regulowane przez nas spłaty rat były odwlekane w terminie bądź jeśli konieczna była interwencja komornika, jesteśmy na przegranej pozycji i prawdopodobnie nie otrzymamy kredytu. Wtedy można zastanawiać się nad pożyczeniem pieniędzy z innego źródła.

Ogromne ryzyko!

W przypadku pożyczek “chwilówek” czy innych form pożyczania pieniędzy z instytucji, które nie są bankami, musimy pamiętać o paru ważnych sprawach. Przede wszystkim o ostrożności. Kredyty gotówkowe, które oferują nam banki, regulowane są masą prawnych zastrzeżeń i istnieje niskie ryzyko oszustwa. Parabanki za to pozwalają sobie na dużo więcej, niekiedy bardzo oszukując osoby będące w panice i podejmujące decyzje pod wpływem impulsu, emocji i nagłych potrzeb finansowych. Ważna jest tutaj ogromna roztropność. Każdą ofertę należy przejrzeć kilka razy, dokładnie ją przeczytać i przeanalizować. Należy uważać na drobne kruczki, na adnotacje pisane drobniejszą czcionką. Jeśli mamy możliwość wzięcia kredytu z banku, nie wahajmy się. To zdecydowanie bezpieczniejsza opcja na reperację domowego budżetu.

Comments Closed