Co warto wiedzieć o kredycie na auto

Kredyty samochodowe to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich marzących o nowych czterech kółkach. Decydując się na zakup używanego auta, warto zdać sobie sprawę, że żaden z banków dostępnych na rodzimym rynku finansowym nie będzie skłonny sfinansować zakupu wiekowego pojazdu. Przykładowo, w momencie zakończenia spłaty zaciągniętego zadłużenia, pojazd nie będzie mógł być starszy niż 10 lat. Bank może wymagać również, aby auto zostało objęte ubezpieczeniem autocasco, a od kierowcy/kupującego wymagać załatwienia wszelkich niezbędnych formalności związanych z ustanowieniem zabezpieczenia, zastawu rejestrowego, częściowym przewłaszczeniem a także dokonania cesji praw z polisy na bank.

Bardziej przyjazny kredyt gotówkowy

Jeżeli podejmiemy decyzję o zaciągnięciu kredytu gotówkowego, warto wiedzieć, że nie ma on określonego przeznaczenia oraz przedmiotu zabezpieczenia. Dlatego też, na szczęście dla kupującego starającego się o kredyt samochodowy, odpadają wszelkie formalności, typowe dla tego typu kredytowania. Co ciekawe, podejmując go z banku, nie musimy wcale mieć już żadnego auta

na oku

. Poszukiwania możemy rozpocząć dopiero w chwili otrzymania na konto konkretnej kwoty pieniędzy.

O czym należy wiedzieć

Gdy decydujemy się na zakup auta podejmując wcześniej kredyt gotówkowy, mamy pełną swobodę w kwestii wyboru modelu, wieku auta czy źródła jego pochodzenia. To tylko i wyłącznie nasza sprawa i bank nie zapyta nas na co przeznaczamy pożyczone pieniądze. Warto wiedzieć, że bank w żadnym stopniu nie zabezpiecza się na zakupionym przez nas pojeździe. Nie jesteśmy więc zmuszeni do zabezpieczania swoich czterech kółek polisą AC. Jednak w przypadku, kiedy nie zdecydujemy się na jej wykupienie, a dojdzie do zniszczenia lub uszkodzenia pojazdu z naszej winy, wszelkie koszty związane z jego naprawą ponosimy my. Kredyty samochodowe mają jednak to do siebie, że będziemy zmuszeni spłacać je do końca, nawet kiedy zakupione przez nas auto nie nadaje się już do użycia. Nie ulega jednak wątpliwości, że kredyt gotówkowy z jednej strony daje każdemu kupującemu mnóstwo swobody, z drugiej jednak pamiętać należy o stosunkowo wysokich odsetkach. Oprocentowanie kredytów konsumpcyjnych należy bowiem do najwyższych spośród wszystkich dostępnych na rynku w ofercie banków.

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.