Kredyt hipoteczny w wieku emerytalnym? To możliwe!

Uzyskanie kredytu hipotecznego może być trudniejsze, gdy zbliżasz się do przejścia na emeryturę. Oto jak go dostać, niezależnie od tego, czy chcesz przeprowadzić się do domu, czy przebudować swój obecny dom.

Zastanów się, zanim zabezpieczysz inne długi. Być może będziesz musiał uiścić opłatę za wcześniejszą spłatę na rzecz obecnego pożyczkodawcy, jeśli ponosisz kredyt i inne opłaty mogą być płatne. Twój dom może zostać przejęty, jeśli nie będziesz spłacać kredytu hipotecznego.

Jaki jest limit wieku do uzyskania kredytu hipotecznego?

Nie ma maksymalnego wieku do ubiegania się o kredyt hipoteczny. Jednak większość kredytodawców ma swoje własne ograniczenia wiekowe:

  • Po zaciągnięciu kredytu hipotecznego: zazwyczaj maksymalny wiek to 65 do 80 lat.
  • Kiedy kończy się okres kredytowania: zazwyczaj maksymalny wiek wynosi 70-85 lat

Oznacza to, że nawet jeśli nie osiągniesz maksymalnego wieku kredytu hipotecznego, jego okres kredytowania może być ograniczony przez to, ile masz lat. Na przykład, jeśli masz 60 lat i chcesz kredytu hipotecznego, który musi zostać spłacony, zanim osiągniesz 70 lat, jego okres nie może przekraczać dziesięciu lat. Masz większą szansę na przyjęcie, jeśli masz silną historię kredytową i jeśli Twoje dochody są wystarczająco wysokie, aby z łatwością pokryć spłatę kredytu hipotecznego.

Dlaczego miałbyś potrzebować nowej hipoteki?

Aby dokonać ponownej spłaty kredytu w celu uzyskania lepszej oferty na bieżący dom, szczególnie jeśli zakończyła się stawka stała. Możesz też tego potrzebować, aby przenieść dom, na przykład zmniejszając rozmiar do mniejszej nieruchomości

Dlaczego trudniej jest uzyskać kredyt hipoteczny, gdy jesteś starszy?

Jeśli przejdziesz na emeryturę przed zakończeniem spłacania kredytu hipotecznego, nie będziesz już otrzymywać regularnego wynagrodzenia. Twoje dochody zwykle spadają, co oznacza, że pożyczkodawcy nie będą pewni, czy nadal będziesz mógł pozwolić sobie na spłatę kredytu hipotecznego.

Oznacza to, że oferowanie kredytu hipotecznego jest ryzykowne w miarę starzenia się. Kredytodawcy muszą przestrzegać zasad przeglądu rynku hipotecznego, co oznacza, że muszą być w stanie dotrzymywać spłat przez cały okres spłaty kredytu hipotecznego.

Czy po przejściu na emeryturę możesz uzyskać kredyt hipoteczny?

Tak, niektórzy pożyczkodawcy pozwolą ci:

  • Po przejściu na emeryturę wziąć kredyt hipoteczny.
  • Będziesz musiał udowodnić, że dochód z emerytury byłby wystarczający do pokrycia spłat kredytu hipotecznego. Zazwyczaj łatwiej jest to zrobić, jeśli jesteś już na emeryturze, ponieważ możesz pokazać, ile zarabiasz każdego miesiąca.
  • Jeśli jeszcze nie przeszedłeś na emeryturę, będziesz musiał poprosić swojego usługodawcę o potwierdzenie faktów takich jak:
  • Przewidywana data przejścia na emeryturę.
  • Aktualna wartość puli emerytalnej.
  • Oczekiwany dochód emerytalny.
  • Możesz również przedstawić dowód, że będziesz miał dochód z innych inwestycji, takich jak akcje lub nieruchomości.
Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.