Kredyty gotówkowe – jak skuteczny jest mailing?

Kredyty gotówkowe a aktualna sytuacja rynkowa

Na rynku finansowym obserwujemy bardzo wzmożone działania marketingowe banków i innych instytucji finansowych. Jest to branża szczególnie aktywna podczas gdy gospodarka krajowa notuje wzrost jak również i wtedy gdy dzieje się coś niedobrego, np. na rynku pracy a gospodarka ma się gorzej. Każde rozwiązanie dla bankowców jest dobre. Podczas wzrostu gospodarczego klienci skorzy są do zaciągania kredytów gotówkowych, gdyż śmielej inwestują, podnoszą swoje konsumenckie wymagania itd. Natomiast przy kiepskiej sytuacji gospodarczej klienci banków gotowi są podjąć gotówkę np. w celu podratowania budżetu domowego, albo po prostu nie stać ich na sfinalizowanie nagłego, nieprzewidzianego wydatku. Tak czy inaczej instytucje finansowe będą się cieszyć napływem klientów, natomiast zmienne są jedynie czynniki jakie decydują o realnych potrzebach kredytobiorców.

Chwytliwy mailing

W dorosłość z roku na rok wchodzą osoby, dla których świat internetu, bankowości, elektronicznej a tym bardziej poczty elektronicznej to przysłowiowy chleb powszedni. Osoby te unikają kolejek w instytucjach szczególnie wtedy, gdy powszechnie wiadomo, iż daną sprawę można załatwić w trybie on-line bez wychodzenia z domu lub z dowolnego miejsca na świecie. Wiedzą o tym marketingowcy, dlatego też tyle energii pokłada się w działaniach marketingowych docierających do potencjalnych klientów za pośrednictwem poczty elektronicznej. Osoby zakładające pocztę darmową zgadzają sie na wysyłkę treści reklamowych, co jest sporym polem do popisu dla banków. I tak oto średnio na dziesięć maili reklamowych, około sześć dotyczy ofert finansowych – kredytów gotówkowych, lokat, darmowych kont ROR itd.

Skuteczność mailingu

Cześć osób odbierających treści reklamowe faktycznie zagląda do ofert, choćby z ciekawości. Kuszą one łatwością dostępu do gotówki, pokazują możliwości, np. zakup czegoś, na co trudno odłożyć. Codzienne porcje mailingu, reklamy internetowe wychowują potencjalnych klientowi w wierze, iż zupełnie naturalnym zjawiskiem jest życie na kredyt, wmawiając nawet, iż osoby wyjeżdżające na wakacje czy remontujące mieszkanie dzięki kredytowi gotówkowemu są przedsiębiorcze, sprytne i nowoczesne.  

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.