Pożyczka hipoteczna, kto powinien się zainteresować?

Własność nieruchomości daje wiele możliwości na rynku kredytowym. Pożyczka hipoteczna to jedno z najciekawszych rozwiązań dedykowanych posiadaczom nieruchomości, nawet mocno zaniedbanych pod względem technicznym. Taka pożyczka wyprowadza niektóre rodziny z kryzysów i gwarantuje ustabilizowanie sytuacji ekonomicznej przy zachowaniu bardzo niskiej raty, znacznie niższej w porównaniu do kredytu konsolidacyjnego. Na czym zatem polega pożyczka hipoteczna?

Ile możesz otrzymać za mieszkanie pod kredyt?

Standardowo pożyczek hipotecznych udziela się na około osiemdziesiąt procent wartości nieruchomości (to wartość najlepsza, na rynku występują też pożyczki w okolicach połowy wartości nieruchomości, ograniczenie ryzyka dla dwóch stron). To ważne, ponieważ pozwala na naturalną ochronę zdolności kredytowej dłużnika. Z założenia nie bierze się kredytów, nawet pod zastaw nieruchomości na maksymalnym poziomie. Pożycza hipoteczna charakteryzuje się niskim oprocentowaniem ze względu na zabezpieczenie realnym majątkiem. Przydaje się przy życiowych inwestycjach, przy naprawie finansów domowych, zamiast konsolidacji kredytów, szczególnie występujących w sektorze pozabankowym. Niektóre banki niestety nie pozwalają na konsolidację zadłużenia w parabankach. Czas na spłatę pożyczki hipotecznej to najczęściej w granicach 30 lat. Oczywiście nie powinieneś maksymalizować czasu spłaty, ponieważ wejdziesz na widełki wysokich kosztów. Lepiej ustalić termin spłaty tak, aby nie generować za dużego dyskomfortu ekonomicznego na co dzień. Na pożyczkę hipoteczną decydują się z reguły inwestorzy indywidualni, czy ludzie przedsiębiorczy, którzy majątek wykorzystują, jako naturalną dźwignię finansową.

Kryzys gospodarczy zwiększa popularność pożyczki hipotecznej?

W kryzysie gospodarczym pożyczki hipoteczne najczęściej wybierają właściciele działalności gospodarczych z zagrożonych sektorów ze względu na ogromną skalę odrzuceń wniosków o pomoc finansową. Pamiętaj, że możesz poprosić doradcę o bezpłatną wycenę pożyczki hipotecznej. Po podobnym zapytaniu otrzymujesz przegląd całego rynku i nie musisz zatrzymywać się tylko na bankach, ale też na wyspecjalizowanych instytucjach finansowych. Na rynku pojawia się coraz więcej funduszy pożyczkowych zorientowanych na obsługę poważnych kredytobiorców. Zabezpieczenie majątkowe daje znacznie lepsze perspektywy, nawet w razie niedopowiedzeń występujących w historii spłaty dotychczasowych zobowiązań.

Pożyczka hipoteczna to nie jest kredyt hipoteczny

Pożyczka hipoteczna obowiązuje na dowolny cel, a zatem charakteryzuje się wysoką elastycznością. Nie musisz tłumaczyć się przed nikim z dokonywanych wydatków. Pożyczka hipoteczna to nie kredyt hipoteczny, a to bardzo częsta pomyłka przy porównywaniu długoterminowych zobowiązań. Kredyt hipoteczny docelowo pozwala na zakup nieruchomości. Pożyczka hipoteczna gwarantuje pieniądze za już posiadaną nieruchomość. Pożyczka hipoteczna charakteryzuje się stosunkowo niskim ryzykiem braku spłaty ze względu na niski historycznie spadek wartości nieruchomości.

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.