Zalety kredytów gotówkowych

Kredyt gotówkowy – to pojęcie słyszał zapewne każdy z nas. Nie zawsze wiemy jednak z czym się ono dokładnie wiąże. Jakie są zalety tego produktu bankowego?

Kredyt gotówkowy cieszy się sporą popularnością wśród ludzi. Dlaczego tak jest? Przede wszystkim decyzja dotycząca przyznania kredytu gotówkowego zostaje podjęta przez bank dość szybko. Wiąże się on bowiem z dużo mniejszą ilością formalności niż inne kredyty pokroju hipotecznych. Również dlatego możemy go otrzymać w krótkim czasie. Dla wielu osób wygoda tego rodzaju rozwiązania jest porównywalna z pożyczką pozabankową. Oczywiście w przypadku pożyczki wymagania są zazwyczaj znacznie niższe. W przypadku kredytu gotówkowego i tak musimy cechować się dobrą historią kredytową oraz odpowiednią zdolnością kredytową. Bank sprawdza dokładnie zazwyczaj klientów ubiegających się o kredyt. Mimo, że nie trwa to bardzo długo. Kolejną dużą zaletą kredytu gotówkowego jest to, że uzyskane w ten sposób finanse możemy przeznaczyć na dowolny cel. Nie musimy więc określać, na co zostanie przeznaczona pożyczka. Istnieje więc możliwość zaciągnięcia zobowiązania, które przeznaczymy częściowo na przykład na zakupy, a drugą część np. na remont lub wakacje. Dowolność jest tutaj pełna. Dodatkowo pieniądze możemy otrzymać już w dosłownie kilka minut od wydania pozytywnej decyzji. Większość banków gwarantuje, że będzie to jeden dzień roboczy.

Kolejną sporą zaletą jest fakt niskiego oprocentowania. Niski jest także całkowity koszt zadłużenia. Bank ma obowiązek przedstawić nam w pełni wszelkie koszty związane z kredytem. Możemy przekonać się ile dokładnie zapłacimy za zadłużenie. Banki starają się, aby oferowane produkty były atrakcyjne dla klientów i poza niskim oprocentowaniem obniżają także prowizję. Czasami zdarzy się także niska opłata przygotowawcza. Dzięki konkurencyjnym warunkom możemy liczyć na znalezienie atrakcyjnej oferty. Dużym plusem kredytów gotówkowy jest także okres spłaty. Pozwala to na dopasowanie wysokości raty do naszych możliwości. Oczywiście im dłuższy okres spłaty tym wyższe koszty związane z kredytem, jednak elastyczny okres spłaty wpływa też na zdolność kredytową. Im dłuższy termin spłaty, tym wyższa nasza zdolność finansowa. Dlatego to spore udogodnienie dla osób, które martwią się o ten element. Sporą zaletą kredytu gotówkowego jest również fakt łatwego uzyskania danych o ofertach kredytowych. Możemy dokładnie sprawdzić dostępne oferty nawet nie ruszając się z domu, wystarczy skorzystać z rankingu kredytów gotówkowy. W ten sposób możemy porównać kilka ofert kredytowych i poznać ich koszty oraz dokonać weryfikacji warunków związanych z umowami. Możemy też oczywiście dokonać samodzielnego przeglądnięcia stron internetowych i dokonania porównania na własną rękę. Wszystko zależy od tego ile mamy czasu i chęci. Internet jest sporym ułatwieniem w tym zakresie. Pod warunkiem, że zamieszczone informacje są aktualne.

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.