Zalety kredytu gotówkowego

Często bywa tak, że przymierzamy się do kupn nowego auta jednak nie stać nas na to co mogłoby spełnić wszystkie nasze oczekiwania. Jak się jednak okazuje w momencie kiedy wybierzemy już swój wymarzony pojazd a stan oszczędności nie pozwala nam na jego zakup z własnych środków możemy skorzystać z dodatkowego finansowania. Jeżeli zdecydujemy się na kredyt samochodowy możemy liczyć na:

– zdecydowanie niższe niż bywa to w przypadku kredytu gotówkowego koszty. A wszystko za sprawą tego, że bank stosuje dodatkowe zabezpieczenie które ograniczy jego ryzyko. Najczęściej możemy spotkać się z takimi zabezpieczeniami jak zestaw rejestrowy, przewłaszczenie czy też cesja polisy AC.

– okres finansowania który może sięgać nawet 10 lat. Dzięki temu, że bank umożliwi nam rozłożenie spłaty kredytu na wiele lat, nasze raty miesięczne będą zdecydowanie niższe i dostosowane do naszych możliwości.

– wyższą w porównaniu z kredytami gotówkowymi kwotę zobowiązania. Jak w przypadku wielu innych kredytów jego wysokość uzależniona jest przede wszystkim od zdolności kredytowej potencjalnego kredytobiorcy, a także od limitów stosowanych przez dany bank. Jak się okazuje ostateczna kwota kredytu może sięgać nawet kilkuset tysięcy złotych.

– wybór najlepszego dla nas wariantu spłaty. Zaciągnięty kredyt może być przez nas spłacany w ratach równych, malejących, a nawet z zastosowaniem raty balonowej przypadającej na koniec okresu kredytowania.

– możliwość sfinansowania zarówno nowego jak i używanego pojazdu silnikowego. Kredyt samochodowy skierowany jest zarówno do osób przymierzających się do kupna zarówno auta nowego jak i używanego co jest ogromną jego zaletą. Jednak bank najbardziej preferuje kupno nowych samochodów, ale nie widzą tez przy tym przeciwskazań do kupna tych używanych, a często również sprowadzanych z zagranicy. Pamiętajmy jednak o tym, że nie otrzymamy kredytu na zakup auta w każdym wieku, najczęściej spotykany limit to auta 10 letnie.

Podsumowując wszystkie zalety tego kredytu możemy uznać go za taki który daje bardzo szeroki wachlarz dostosowania warunków kredytowania do sytuacji ekonomicznej każdego potencjalnego kredytobiorcy. A co za tym idzie dodatkowe obciążenie finansowe z pewnością nie zrujnuje naszego domowego budżetu i co więcej pozwoli na zrealizowanie marzenia dotyczącego kupna nowego auta. Zanim jednak podejmiemy decyzje dotyczącą zaciągnięcia kredytu i ostatecznej oferty banku powinniśmy dokładnie przeanalizować wszystkie możliwości i wybrać tę najkorzystniejszą.

Dodaj do zakładek Link.

Możliwość komentowania została wyłączona.